ביטוח מקיף לרכב

בנוסף לביטוח חובה שהוא חובה לכל רכב בישראל, נוהגים בעלי הרכבים לרכוש לעצמם גם ביטוח מקיף. ביטוח מקיף בא להשלים את ביטוח החובה אשר מכסה אך ורק נזקים גופניים. ביטוח מקיף מכסה נזקי רכוש כולל צד ג' ולמעשה מציע לנהגים מטריה רחבה של כיסויים במקרה הצורך. ביטוח מקיף מפצה את הנהגים על נזקים שנגרמו לרכבם או לרכבם של אנשים אחרים, כן גם רכושם כמו גדר, חומה וכו'. תעריפי ביטוח מקיף משתנים מחברה לחברה ונקבעים על פי שורה ארוכה של פרמטרים וקיימת דרישה לאמצעי מיגון ואת זה כדאי לבדוק בטרם רוכשים פוליסה.

ביטוח מקיף לרכב – מה כולל ומה לא

אם רכבם ניזוק או אם רכבו של אדם אחר ניזוק עקב תאונה בה הייתם מעורבים, ביטוח מקיף יפצה אתכם בפיצוי כספי. סכום הפיצוי יקבע לפי שיעור הנזק הנגרם לרכוש, כאשר במקרים של גניבה או אובדן גמור (נזק מעל 50% מערך הרכב) תפוצו בגובה ערך הרכב טרום הגניבה או התאונה. במקרה של נזק לרוכש או אובדן להלכה של הרכב הפיצוי יקבע על ידי שמאי. קיימת גם השתתפות עצמית, כולל השתתפות עצמית צד ג', שגם היא נקבעת בהתאם לתנאי הפוליסה הספציפית. תוספות אשר מרבית הפוליסות כוללות: הגנה משפטית, טיפול בתביעות צד ג' ותחבורה חלופית. מה שהן אינן כוללות: שירותי דרך וגרירה, החלפת גלגל, שירותי מוסך, טסט זהב, שירותי אספקת דלק, תיקון שמשות, רכב חלופי בעת גניבה.

ביטוח מקיף לרכב – איך להוזיל

מחירי פוליסות ביטוח משתנים מחברה לחברה, ללא קשר להרחבות ולתוספות. ההפרשים לעיתים מגיעים לאלפי שקלים ואת זה הנהגים חייבים לדעת. אין צורך להיות מומחה לביטוחים אלא מספיק אם תעזרו באתרים המציעים אפשרות להשוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות. עוד כדאי לזכור שנהגים זהירים, ללא תאונות והרשעות, משלמים פחות מנהגים עבריינים. כמו כן, אפשרת לקבל הנחה בגין אי נהיגה בשבת וחגי ישראל. חשוב לבדוק רק האם הפוליסה כוללת אפשרות נהיגה: לכל נהג, נהג יחיד או נהג צעיר – כל אלה גם מייקרים ומוזילים את הפוליסה.

ביטוח מקיף לרכב – ירידת ערך

פוליסת ביטוח מקיף לרוב כוללת גם ירידת ערך. ירידת ערך זהו סכום הפיצוי שחברת הביטוח תשלם למבוטח במידה ורכבו יינזק ויתוקן ובכך ערכו ירד, בהתאם לקביעת השמאי. כך למשל, אם שווי הרכב לפני הנזק עמד על 100 אלף שקל ואחריו הוא ירד ל- 80 אלף שקל, הרי חברת הביטוח תשלם למבוטח 20 אלף שקל בגין ירידת הערך.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה