רישיון לאופנוע

רישיון לאופנוע

רוצים להגיע לעבודה במינימום זמן, תוך שאתם חוסכים פקקים ומפלסים את דרכיכם בין המכוניות בקלות ובקלילות? מה דעתכם על רכישת אופנוע? למעשה מדובר בחלומו של כל גבר אם כי בשנים האחרונות גם נשים מאוד אוהבת את הרעיון של בריזה על הפנים, אדרנלין בעורקים וחיסכון עצום בזמן. כדי שחלומך יתממש, מלבד רכישת האופנוע הנכם חייבים לקבל רישיון על אופנה, ללא קשר לרישיון רכב רגיל. בשביל זה צריך קודם כל להחליט איזה אופנוע תרצו לקנות ולפי זה תקבלו את הרישיון המתאים.

רישיון לאופנוע – איפה עושים

כל נהג הרוצה לנסוע בכבישי ישראל על אופנוע חייב ראשית להוציא רישיון אופנוע. לפי החוק הישראלי ניתן לעשות זאת על כמה סוגי אופנועים: רישיון A 1 המאפשר לנהוג באופנוע עד הספק של 33 כוחות סוס (400 סמ"ק) ורק מעל גיל 18, רישיון A 2 מאפשר לנהוג על אופנוע עם הספק עד 14 כוחות סוס (125 סמ"ק) ואפשר להתחיל ללמוד כבר בגיל 15.5 ולגשת לטסט בגיל 16, רישיון A 3 מאפשר לנהוג על אופנועים ללא הגבלת סמ"ק ורק מעל גיל 21 ולאחר החזקת רישיון A1 במשך שנה אחת לפחות. כיום בארץ קיימים בתי ספר רבים המאפשרים לנהגים להוציא רישיון לאופנוע מכל סוג. מומלץ לעשות סקר שוק ולהשוות מחירים.

רישיון לאופנוע – כמה שיעורים

על מנת להתחיל ללמוד נהיגה כל תלמיד חייב להנפיק לעצמו כרטיס תלמיד. את הכרטיס הזה ניתן להנפיק בתחנות השונות של משרד הרישוי. לאחר מכן יש לגשת לבדיקת ראיה אצל אופטומטריסט מורשה של משרד התחבורה. כמו כן, יש לעבור בדיקה רפואית מקיפה וכמובן לעבור אותה בהצלחה. רק אז אפשר לגשת לשיעורי הנהיגה על אופנוע. מינימום השיעורים שחייב לקחת נהג אופנוע עומד כיום על 15 שיעורים בטרם הוא יוכל לגשת למבחן המעשי. לבעלי רישיון נהיגה נדרש מינימום של 8 שיעורים.

רישיון לאופנוע – כמה עולה

מחירי השיעורים להוצאת רישיון על אופנוע משתנים מבית ספר לבית ספר. הממוצע עומד על כ- 60 שקל לשעה עבור קטנוע 50 סמ"ק, כ- 70 שקל לשעה עבור אופנוע 500 סמ"ק וכ- 90 שקל לאופנוע מעל 500 סמ"ק. במרבית בתי הספר תלמדו על אופנועים כמו קוואסאקי ER5 או סוזוקי GS 500 – אופנועים עד 500 סמ"ק. שני הסוגים הללו הם אופנועים נפוצים ובעלי תכונות בסיסיות והתנהגות כביש סלחנית.

סרטון הוצאת רישיון לאופנוע ברשת בתי-הספר לנהיגה איציק אברהם

 

סרטון הוצאת רישיון לאופנוע אצל אמנון אופנועים

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה