ביטוח צד ג' לקטנוע

ביטוח צד ג' לקטנוע

מהו מכסה ולמי כדאי ?

מה כדאי ? ביטוח צד ג' לקטנוע או ביטוח מקיף לקטנוע ? לפעמים נדמה כי אנשים רבים סומכים יותר מידי על סוכן הביטוח שלהם בעת כריתת חוזה הביטוח, הבעיה היא שבשוק מטורף ותחרותי של ימינו ייתכן ולסוכן הביטוח אין באמת את הזמן והכדאיות להבין מהם בדיוק הצרכים שלנו ועושה לנו את פוליסת הביטוח שביקשנו מבלי לרדת לפרטים הקטנים ,באמת במחשבה כי אנו המבוטחים יודעים בוודאות מה אנו רוצים. ולמה הכוונה ? כאשר אנו כמבוטחים מבקשים מסוכן הביטוח לעשות ביטוח מקיף לקטנוע ששוויו 7.000 ש"ח. צריך הסוכן להציג בפנינו את האפשרויות הקיימות ולתת לנו לקבל החלטה לאחר שקלול עלות תועלת . כאשר אנו רוצים לעשות ביטוח, האחריות הבלעדית לברור תנאי הפוליסה, פרמיית הביטוח והכיסויים היא עלינו בלבד ולא על הסוכן, לכן בפעם הבאה לפני שתרכשו ביטוח תיקחו אחריות ואל תאשימו את הסוכן !

בכדי לעזור לכם מעט לבחור ביטוח קטנוע חשוב קודם שתבינו את המושגים הבסיסים בתחום הביטוח.
ראשית צריך להבין את ההבדל בין הכיסויים הקיימים : ביטוח רכוש(צד ג' או מקיף) לבין ביטוח חובה לקטנוע .

ההבדל בין ביטוח רכוש לבין ביטוח חובה לקטנוע

ביטוח חובה -על-פי פקודת ביטוח רכב מנועי זהו ביטוח המכסה את המבוטח , את נוסעי כלי הרכב ואת הולכי הרגל מפני נזקי גוף והוצאות הכרוכות (הוצאות הרפואיות , אובדן השתכרות , כאב וסבל), בשל תאונה המכוסה במסגרת תנאי הפוליסה .

ביטוח צד ג' לקטנוע – מכסה אתכם מפני אחריות בגין נזקי צד שלישי כתוצאה מהשימוש בקטנוע המבוטח .

ביטוח מקיף – מכסה בפני נזקי רכוש שנגרמו לרכוש צד שלישי ובנוסף בני נזק עצמי (תאונה , גניבה ועוד על פי הכיסוי שנרכש בפוליסה ) על פרטי הכיסויים וסוגי הפוליסות נדון בהרחבה בפרק של ביטוח מקיף לאופנוע או בפרק של ביטוח צד ג' לאופנוע .

אוהבים סיכון או לא ?

לא ניתן לקבוע ככלל אצבע ולהחליט מתי עושים ביטוח צד ג' לקטנוע או מתי עושים מקיף לקטנוע ,הנושא מאד סובייקטיבי ונתון אך ורק להחלטת המבוטח .

הערה : ביטוח צד ג' לקטנוע  -מכסה אתכם בפני נזקים שנגרמו לרכוש צד שלישי , אך לא לרכוש שלכם !!

מהו כיסוי ביטוח צד שלישי ?

ביטוח צד שלישי לקטנוע זהו רק אחד ממרכיבי הכיסוי הקיימים בביטוח מקיף מלא . אם הזכרנו בפרקים הקודמים כי כיסוי מקיף לקטנוע מכסה אתכם בגין נזק עצמי לרכוש ובנוסף מכסה גם נזק עבור רכוש של מישהו אחר (במגבלות הפוליסה כמובן). אזי ביטוח צד שלישי לקטנוע מכסה אתכם בגין נזק רכוש לצד ג במסגרת כיסויי הפוליסה שלכם.זאת אומרת שאם רכשתם פוליסת ביטוח צד שלישי לקטנוע וגרמתם נזק לרכוש צד ג' (רכוש של אדם אחר) פוליסת הביטוח שלכם תכסה אך ורק את נזק הרכוש שגרמתם לצד ג' ובשום פנים ואופן לא תכסה את הנזק העצמי שגרמתם לקטנוע שלכם,מה שאומר שבמקרה הטוב תגררו אותו למוסך הקרוב ותישאו בעלות התיקון בעצמכם בנוסף שימו לב כי עליכם לשאת בהשתתפות עצמית הנקובה בפוליסת הביטוח שלכם

אז מתי לדעתנו בדרך כלל אנשים עושים ביטוח צד שלישי לקטנוע ?

  1. כאשר סכום הביטוח של הקטנוע נמוך מידי ולא כדאי לשאת בעלות ביטוח מקיף לאופנוע
  2. אם קיימת בפוליסה השתתפות עצמית נמוכה במיוחד בעקבות תנאי קולקטיב מועדפים
  3. כאשר הסבירות לתאונה נראית לכם נמוכה (נסיעות ממש קצרות)
  4. אינכם חוששים מגניבת הקטנוע
  5. כאשר אין ברשותכם מספיק כסף לעשות ביטוח מקיף לקטנוע

צפו בסרטון הבא : קטנוע Express 125