סוגי פוליסות

ביטוח אופנוע  – סוגי פוליסות

יש לכם אופנוע? חושבים לרכוש אחד? אתם וודאי מודעים לעובדה שמי שרוכב על אופנוע חשוף יותר לתאונות מנהגי רכבים. עובדה זו מחייבת משנה זהירות מצדכם. זו הסיבה שעליכם לבטח את עצמכם בצורה המקסימלית, למידה כזו שאם חלילה תיפגעו או תפגעו באחר, תוכלו להיות מכוסים על כל נזק שיגרם. פוליסות לביטוח אופנועים נחלקות לשלוש: ביטוח חובה לאופנוע, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. כל פוליסה מכסה פגיעה אחרת וחשוב מאד לבחון היטב איזו פוליסה מתאימה לאופנוע שלכם. גם באותו סוג פוליסה ניתן למצוא הבדלי כיסויים ומחירים ולכן חשוב לבצע בדיקה והשוואת מחירים.

ביטוח חובה

ביטוח זה כשמו כן הוא –  חובה. כל נהג, בין אם ברכב ובין אם באופנוע, מחויב לפי מדינת ישראל לבטח את כלי רכבו. לכן, נהג שרוכב ללא ביטוח חובה בר תוקף עובר על החוק. הביטוח יכסה נזקי גוף במידה ותקלעו לתאונה בה תיפגעו פיזית, הנוסעים עמכם יפגעו או נוסעים אחרים. פוליסת ביטוח חובה לאופנוע  מכסה גם נזקים להולכי רגל שיגרמו כתוצאה מכך שפגעתם בהם במהלך תאונה. לתשומת ליבכם – למקרה שארעה תאונה וימצא כי אין ברשותכם ביטוח חובה, קופת החולים אליה אתם משתייכים לא תכסה את הנזק. כך שביטוח חובה הוא הביטוח הראשוני שאתם צריכים לעשות.

 ביטוח צד ג'

ביטוח ג' לאופנוע יכסה נזקים לצד שלישי במקרה של תאונה. אם במהלך נסיעה פגעתם ברכבו או באופנועו של אחר, חברת הביטוח תכסה את הנזקים ותשלם על התיקון. הכיסוי בביטוח אופנוע לצד ג' חל גם על נזק שיגרם על רכושו של צד שלישי, שאינו בהכרח רכב (גדר או שלט לדוגמא). ביטוח צד שלישי ניתן לרכוש בנפרד או כחלק מביטוח מקיף לאופנוע. תעריפי ביטוח צד ג' נקבעים לפי נתונים ספציפים של נהג האופנוע העיקרי ונהגים נוספים שמורשים לנהוג בו (תביעות, תאונות, שנות וותק וכד'). בכל פוליסה יש סכום השתתפות עצמית לבעל הפוליסה ותקרת פיצוי לנזק.

 ביטוח מקיף.

ביטוח מקיף, כשמו כן הוא, מכסה מכלול מקיף של סיכונים. ביטוח זה יכסה את נזקים שנגרמו לאופנוע שלכם, או לרכב/אופנוע/רכוש של אחר. לפיכך, הוא כולל בתוכו ביטוח צד ג'. ביטוח מקיף מכסה גם מקרי גניבה או שריפה ומקרים שונים שיפורטו ספציפית בכל פוליסה.  תעריפי הביטוח שונים בהתאם לשנתון האופנוע. ככל שהוא חדיש יותר, הוא נחשב גניב יותר ולכן מעלה את הסיכונים בפוליסה. והתעריפים נקבעים גם לפי נתוני הנהגים הרוכבים באופנוע. בכל פוליסה יש סעיף השתתפות עצמית, שעל הנהג לשאת במקרה נזק. ניתן להקטין את ההשתפות העצמית במקרה תאונה אם מגדילים מראש את התעריף בפוליסה. ניתן להגדיל את גובה ההשתתפות ולקבל הנחה בתעריף פוליסה.

לפרטים נוספים אודות ביטוח אופנוע, תעריפים, טיפים והשוואת מחירים ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים בטופס דף הבית

http://xn--4dbbmbajfh2evat.net/