נהג חדש

נהג חדש

מה בין נהג חדש לבין ביטוח לאופנוע

כיום רישיון לקטנוע או אופנוע הוא אחד הדברים הפופולריים בקרב נערים צעירים. ההזדמנות לעצמאות מגיעה מוקדם ונערים רבים קופצים עליה. ראשית יש לדעת ולהבין את הדרגות השונות בהוצאת רישיון, כאשר בגיל 18 ניתן להוציא רישיון עד 500 סמ"ק ומעל גיל 21 ניתן להוציא רישיון לאופנוע כבד, מעל 500 סמ"ק. מחיר הביטוח לאופנוע יכול להיות גבוה משמעותית מביטוח לרכב פרטי בגלל הסיכון הגבוה הכרוך בנסיעה על אופנוע. אך יש לעשות בדיקת והשוואת מחירים על מנת לקבל את ההצעה הטובה ביותר, והשימוש באינטרנט ובאתר ייעודי להשוואות מחירים יכול להשפיע משמעותית על המחיר הסופי שתשלמו.

הניסיון והביטחון 

ביטוח אופנוע לנהג חדש הינו נושא בפני עצמו. נבדקות השאלות כיצד נתפס הנהג החדש בעיני החוק? מה מידת הצורך שלו לדבוק בחוק ביחס לנהג וותיק? מהם ההיבטים המרכזיים הנוגעים לביטוח בהקשר של נהג חדש? הנהג החדש הוא למעשה אותו אדם המוגדר בבעל רישיון נהיגה מזה שנתיים. תחילת דרכו של הנהג החדש דורשת ממנו הכוונה מתמדת וזאת על מנת לצבור את הניסיון והביטחון הראוי בנהיגתו על הכביש. כך למעשה יוכל לחבור אל המסלול הנכון ובעיקר המסלול הבטוח.

נהג חדש – ביטוח, פרוצדורה והגדרות בחוק

הפרוצדורה של הוצאת הביטוח לאופנוע לנהג חדש היא זהה כמו פרוצדורה של הוצאת ביטוח רכב. אך הדגש על ההגבלות והאלמנטים השונים במוטבעים בביטוח. לכן זכרו – יש לבדוק ולהשוות! ההגדרה של "נהג חדש", הינה הגדרה קצת שונה מנוף ההגדרות ומאידך, היא באה להגדיר כי על הנהג החדש לתת את תשומת הלב היתרה וזאת על מנת שלא להיפגע מההגבלות הנהוגות בתחום המשפט והחוק. הכלל הראשון אשר יוצב בפני הנהג החדש, יבוא לידי ביטוי במלווה אשר ילווה את נהיגתו למשך שלושה חודשים. המלווה יחבור בכל נסיעה שתתרחש על ידי הנהג החדש וגילו לא יהיה פחות מ-24 שנים לכל היותר. כך גם וותק נהיגתו – וותק של חמש שנים לכל היותר או מאידך נהג שגילו מעל שלושים. במסגרת החוקים, יהיה חייב הנהג החדש לציין את נהיגתו החדשה ולהתהדר בשלט אחורי אשר יודבק באופן הבטיחותי על שמשת הרכב האחורית.

על בחירה ועל ייצוג הולם

מחמת היותו נהג חדש, ראוי לו לנהג להיזהר מעבירות אשר תגרומנה להם להיוותר נהגים חדשים עוד הרבה אחרי. דוח מהירות אשר יתקבל לידיו של הנהג החדש, יותיר אותו הרבה מאחור ויאריך את הגדרתו לעניין נהגים חדשים על פי חוק. מכאן למעשה בא לידי ביטוי ייצוגו של עורך דין תעבורה ומשליך את האור הרצוי. ראוי לזכור ולחדד כי נהיגה ללא מלווה לצורך העניין, עלולה לסכן את חייו של הנוהג ובו זמנית את הסובבים אותו. מעבר לכך, מעורבות בתאונות שבאשמת הנהג החדש, יכולות לעלות לו משמעותית בביטוח הבא שהוא יעשה. מכאן למעשה עולה הצורך לפנות אל עורך הדין על מנת שזה יבחן את נסיבות ביצוע העבירה ויסייע בהקלת העונש עד כמה שניתן. עורך דין התעבורה הינו הכרחי וזאת על מנת למזער מצבים קשים אף יותר. מרגע היוועצותו של הנהג החדש עם עורך הדין ,שהרי כאן יוכלו פני הדברים להשתנות ואף למתן את המצב בפועל.

 

 

 

 

.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה