מחירי ביטוח האופנועים גבוהים מידי

מחירי ביטוח האופנועים גבוהים מידי

שוק ביטוח האופנועים אינו אהוב על חברות הביטוח כמו גם תחומים אחרים כמו ביטוח מוניות ואוטובוסים לכן התחרות בתחום עדיין בחיתולים ומחירי הביטוח גבוהים יחסית בהתחשב לפוליסות ביטוח אחרות .חברות הביטוח מעסיקות אקטוארים לחישוב רווחיות לכל
תחומי הביטוח ובהתאם להמלצתם מעלות ומורידות את פרמיות הביטוח ,גבולות האחריות והמגונים המומלצים לאופנועים ,מוניות אוטובוסים ושאר תחומי הביטוח .בכך בעצם מצמצמות חברות הביטוח את הסיכונים שהן מבטחות אז אם תהיתם מדוע מחירי ביטוח
האופנועים גבוהים במיוחד נמנה עבורכם מספר סיבות לכך :

גנבת אופנועים

גנבת אופנועים או חלקים מהם היא מלאכה די פשוטה עבור גנבים מיומנים ,חברת הביטוח ובצדק תקבע תנאים מגבילים בתנאי "דף הרשימה" (שזו הפוליסה למי שלא יודע),ולא תכסה כמובן אופנועים שבוטחו ללא אמצעי מיגון מתאימים למרות ששולמה עבורם פרמיות. חשוב להבין כי אופנועים נחשבים לסיכון ביטוחי גבוה מאד ובהתאם לסיכון חברות הביטוח מתמחרות את תעריפי ביטוח המקיף בממוצע בין 6% ל12% מערך האופנוע ולפי זה מחושבת הפרמיה שישלם המבוטח. גניבת האופנועים הנה נחלת פושעים רבים אשר ממהרים למכור את האופנועים למשחטות ולהמשיך לפשע הבא ….

נזקי גוף בעקבות תאונה

הסיכוי לנזק גוף (המכוסה במסגרת ביטוח חובה) בעת תאונה הנו גבוה ולכן תעריפי ביטוח חובה לאופנועים גבוהים ביחס לרכב פרטי (פי 3 לערך), יותר מכך ביטוח אופנועים יקר יותר מביטוח חובה של רכב פרטי ומסחרי מעל 4 טון , כן כן אתם שומעים נכון ביטוח אופנוע יקר יותר מביטוח משאיות , נשמע מטורף אבל אמתי, הסיכוי לנזקי גוף בקרב נהגי המשאיות נמוך מזה של רוכבי האופנועים ולכן ניתן למצוא פערי מחירים אלו, למרות השתתפותה של החברה המבטחת את נהג המשאית במסגרת הסכם חברות הביטוח הנקרא "קל כבד" חברת הביטוח של הרכב הכבד יותר מפצה באחוז קבוע מראש את חברת הביטוח של כלי הרכב הקל .

תביעות אופנועים

כפי שציינו במאמר קודם תביעות מרובות מצד רוכבי האופנועים גורמות לייקור משמעותי בפרמיות ביטוח החובה. תוסיפו לכך את העובדה שבמקרה תאונה הסיכוי לנזק רכוש עבור האופנוע הוא גבוה ביותר .ולכל זה את מחירי הדלק המופקעים , את מחירי הטיפול במוסכים ואת אחוזי הגנבות הגבוהים ותבינו על מה מתלוננים רוכבי האופנועים ..

 

מחירי האופנועים בחול לא נראים גבוהים מידי …